FA26X7R2E104KNU06
TDK Corporation
Producto No:
FA26X7R2E104KNU06
Descripción:
CAP CER 0.1UF 250V X7R RADIAL
En stock : 2600
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF