FA28X8R1E683KNU06
TDK Corporation
Producto No:
FA28X8R1E683KNU06
Descripción:
CAP CER 0.068UF 25V X8R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF