FAN65005A
onsemi
Producto No:
FAN65005A
Fabricante:
onsemi
Paquete:
35-PQFN (6x6)
Descripción:
IC REG BUCK 70V 8A 35PQFN
En stock : 3000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 65V
Output Type Adjustable
Current - Output 8A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 32.5V
Product Status Active
Supplier Device Package 35-PQFN (6x6)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 35-PowerWFQFN
Frequency - Switching 100kHz ~ 1MHz
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.6V