FBL09A12H1A
NMB Technologies Corporation
Producto No:
FBL09A12H1A
Descripción:
FAN AXIAL 92X25.5MM 12VDC WIRE
En stock : 3743
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 56.8 CFM (1.59m³/min)
Noise 35.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.255A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 2950 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame -
Features -
Width 25.50mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.169 in H2O (42.1 Pa)
Bearing Type Hydro-wave (HWB)
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight 0.243 lb (110.22 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade -
Series FBL
Power (Watts) 2.7 W