FBMOV230M
Littelfuse Inc.
Producto No:
FBMOV230M
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 360V 40KA AXIAL CYLINDR
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Capacitance @ Frequency 3000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Screw Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series FBMOV
Energy 600J
Package / Case Axial Cylinder
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 230 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 300 V