FBMOV750M
Littelfuse Inc.
Producto No:
FBMOV750M
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
VARISTOR 1.2KV 40KA AXIAL CYLIND
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 1.08 kV
Capacitance @ Frequency 920 pF @ 1 MHz
Mounting Type Screw Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 1.2 kV
Varistor Voltage (Max) 1.32 kV
Series FBMOV
Energy 1340J
Package / Case Axial Cylinder
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 750 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 970 V