FC0204JT-52-2K2
YAGEO
Producto No:
FC0204JT-52-2K2
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.2K OHM 5% 0.4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient -500/ +300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series FC0
Power (Watts) 0.4W