Hogar / Fuses / FCA-125MA
minImg
FCA-125MA
OptiFuse
Producto No:
FCA-125MA
Fabricante:
OptiFuse
Descripción:
FUSE CERM 125MA 250VAC 3AB 3AG
Guía del usuario
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
Product Status Active
Series FCA
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 250 V