Hogar / Fuses / FCC10501ADPA
minImg
FCC10501ADPA
Kamaya Inc.
Producto No:
FCC10501ADPA
Fabricante:
Kamaya Inc.
Descripción:
FUSE CHIP 0.5A 30VDC 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.34 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W x 0.016" H (1.00mm x 0.50mm x 0.40mm)
Product Status Active
Series -
Voltage Rating - DC 30 V