Hogar / Oscillators / FCO3C026700A3CCU00
minImg
FCO3C026700A3CCU00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCO3C026700A3CCU00
Descripción:
XTAL OSC XO 26.700MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-3C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Output CMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 26.7 MHz