Hogar / Oscillators / FCO5C001025A3CCU00
minImg
FCO5C001025A3CCU00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCO5C001025A3CCU00
Descripción:
XTAL OSC XO 1.025MHZ CMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-5C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V