Hogar / Oscillators / FCO6C01920018CFI00
minImg
FCO6C01920018CFI00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCO6C01920018CFI00
Descripción:
XTAL OSC XO 19.200MHZ LVCMOS SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-6C
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output LVCMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 19.2 MHz