FCR1206NT22K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
FCR1206NT22K0
Paquete:
1206
Descripción:
RES 22K OHM 30% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±30%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 22 kOhms
Series FCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W