Hogar / Crystals / FCT1M03276809S3
minImg
FCT1M03276809S3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCT1M03276809S3
Descripción:
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Ratings -
Series FCT-1M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz