Hogar / Crystals / FCT3T03276806E7
minImg
FCT3T03276806E7
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCT3T03276806E7
Descripción:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF DIP
Guía del usuario
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.315" L (3.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Ratings -
Series FCT-3T
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz