Hogar / Crystals / FCT6M03276809T3
minImg
FCT6M03276809T3
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCT6M03276809T3
Descripción:
CRYSTAL 32.768KHZ 9PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 9pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.272" L x 0.055" W (6.90mm x 1.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms
Ratings -
Series FCT-6M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz