Hogar / Crystals / FCT8M03276806D5
minImg
FCT8M03276806D5
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCT8M03276806D5
Descripción:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series FCT-8M
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz