Hogar / Crystals / FCX3M01228818E4J
minImg
FCX3M01228818E4J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX3M01228818E4J
Descripción:
CRYSTAL 12.288MHZ 18PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series FCX-3M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 12.288 MHz