Hogar / Crystals / FCX3M01600010Y2F
minImg
FCX3M01600010Y2F
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX3M01600010Y2F
Descripción:
CRYSTAL 16.000MHZ 10PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Frequency 16 MHz