Hogar / Crystals / FCX3M02700004E1D
minImg
FCX3M02700004E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX3M02700004E1D
Descripción:
CRYSTAL 27.000MHZ 4PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 4pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series FCX-3M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 27 MHz