Hogar / Crystals / FCX5M01000010E1D
minImg
FCX5M01000010E1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX5M01000010E1D
Descripción:
CRYSTAL 10.000MHZ 10PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series FCX-5M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 10 MHz