Hogar / Crystals / FCX5M01638418E5J
minImg
FCX5M01638418E5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX5M01638418E5J
Descripción:
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series FCX-5M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 16.384 MHz