Hogar / Crystals / FCX5M01920010P1D
minImg
FCX5M01920010P1D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX5M01920010P1D
Descripción:
CRYSTAL 19.200MHZ 10PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series FCX-5M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 19.2 MHz