Hogar / Crystals / FCX7M01474508E2G
minImg
FCX7M01474508E2G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX7M01474508E2G
Descripción:
CRYSTAL 14.7456MHZ 8PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series FCX-7M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 14.745 MHz