Hogar / Crystals / FCX7M02700012E2G
minImg
FCX7M02700012E2G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX7M02700012E2G
Descripción:
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Frequency 27 MHz