Hogar / Crystals / FCX9M00357918E4K
minImg
FCX9M00357918E4K
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX9M00357918E4K
Descripción:
CRYSTAL 3.579545MHZ 15PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±25ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±35ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series FCX-9M
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 3.579 MHz