Hogar / Crystals / FCX9S00800016D5J
minImg
FCX9S00800016D5J
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Producto No:
FCX9S00800016D5J
Descripción:
CRYSTAL 8.000MHZ 16PF DIP
Guía del usuario
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series FCX-9S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 8 MHz