Hogar / AC Fans / FDA2-25489NBHT4F-L
minImg
FDA2-25489NBHT4F-L
Qualtek
Producto No:
FDA2-25489NBHT4F-L
Descripción:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Guía del usuario
Air Flow 860.0 CFM (24.08m³/min)
Noise 68.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.880A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3200 RPM
Features -
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.846 in H2O (210.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 6 lbs (2.7 kg)
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Steel
Series HPLC, FDA2-25489
Power (Watts) 97.0W