FED20-24S15
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
FED20-24S15
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 20W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.33A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series FED20 (20W)
Power (Watts) 20 W