FFA.00.250.CLAC31Z
LEMO
Producto No:
FFA.00.250.CLAC31Z
Fabricante:
LEMO
Descripción:
LBP COAX(50) CHR 3.1MM C
Guía del usuario
Cable Opening 0.106" ~ 0.122" (2.70mm ~ 3.10mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 250
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C