FFA.00.250.CTAC15Z
LEMO
Producto No:
FFA.00.250.CTAC15Z
Fabricante:
LEMO
Descripción:
LBP COAX(50) CHR 1.5MM C BR
Guía del usuario
Cable Opening 0.043" ~ 0.055" (1.10mm ~ 1.40mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 250
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C