FFA.1S.304.CLAC32Z
LEMO
Producto No:
FFA.1S.304.CLAC32Z
Descripción:
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 10A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C