FFA.2E.308.CLAC65
LEMO
Producto No:
FFA.2E.308.CLAC65
Descripción:
CONN CIRC PLUG 8P GOLD SLDR CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 9A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C