FFA.2S.307.CLAC72
LEMO
Producto No:
FFA.2S.307.CLAC72
Descripción:
CONN CIRC PLUG 7P GOLD SLDR CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 9A, 12A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 307
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C