FFA.3S.318.CLLC97
LEMO
Producto No:
FFA.3S.318.CLLC97
Descripción:
CONN CIRC PLUG 18P GOLD SLDR CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.346" ~ 0.382" (8.80mm ~ 9.70mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 6A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 318
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C