FFSD-07-D-08.04-01-N
Samtec Inc.
Producto No:
FFSD-07-D-08.04-01-N
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Guía del usuario
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 14
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.670' (204.22mm, 8.04")