FFV34I0406K--
KYOCERA AVX
Producto No:
FFV34I0406K--
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP FILM 40UF 10% 400VDC RADIAL
En stock : 64
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.984" (25.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" L x 1.417" W (40.00mm x 36.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FFV3
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 105V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 40 µF