FFVI6C0147KJE
KYOCERA AVX
Producto No:
FFVI6C0147KJE
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP FILM 140UF 10% 900VDC RADIAL
En stock : 17
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.327" Dia (84.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FFVI
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 140 µF