FG23X7S2A156MRT06
TDK Corporation
Producto No:
FG23X7S2A156MRT06
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 15UF 100V X7S RAD
En stock : 643
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 15 µF