FG28X7S2A333KRT06
TDK Corporation
Producto No:
FG28X7S2A333KRT06
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 0.033UF 100V X7S RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF