FGA.2B.319.CYCD92Z
LEMO
Producto No:
FGA.2B.319.CYCD92Z
Fabricante:
LEMO
Descripción:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Guía del usuario
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C