FGG.2B.314.CLWD52
LEMO
Producto No:
FGG.2B.314.CLWD52
Descripción:
CONN PLUG MALE 14POS GOLD
Guía del usuario
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 6.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 314
Mfr LEMO
Contact Material Copper
Connector Type Plug, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C