FGG.2B.319.CLAD42
LEMO
Producto No:
FGG.2B.319.CLAD42
Descripción:
LBP KEYG 19C CHR 4.2MM D
Guía del usuario
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C