FGG.2B.435.CJLD52Z
LEMO
Producto No:
FGG.2B.435.CJLD52Z
Descripción:
LBP KEYG 5HV CHR 5.2MM D BR
Guía del usuario
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material -
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 3A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 435
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C