FGG.2K.304.CLAC35
LEMO
Producto No:
FGG.2K.304.CLAC35
Fabricante:
LEMO
Descripción:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.122" ~ 0.138" (3.10mm ~ 3.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 15A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 304
Mfr LEMO
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C