FGG.2K.319.CLAC55
LEMO
Producto No:
FGG.2K.319.CLAC55
Descripción:
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 319
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C