FGG.3K.320.CYCC95
LEMO
Producto No:
FGG.3K.320.CYCC95
Descripción:
LKP KEYG 20C CHR 9.5MM C
Guía del usuario
Cable Opening 0.358" ~ 0.374" (9.10mm ~ 9.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 6A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 320
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C