FGG.4B.330.CYCD16Z
LEMO
Producto No:
FGG.4B.330.CYCD16Z
Descripción:
LBP KEYG 30C CHR 16.0MM D BR
Guía del usuario
Cable Opening 0.594" ~ 0.630" (15.10mm ~ 16.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 330
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C