FGSD12SR6012NA
FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group
Producto No:
FGSD12SR6012NA
Descripción:
DC DC CONVERTER 0.45-5.5V 66W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 1 0.45 ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.48" L x 0.48" W x 0.33" H (12.2mm x 12.2mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Control Features Enable, Active Low
Series Tomodachi (66W)
Type Non-Isolated PoL Module, Digital
Package / Case Module
Efficiency 95.4%