FK14C0G2A392J
TDK Corporation
Producto No:
FK14C0G2A392J
Descripción:
CAP CER 3900PF 100V C0G RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3900 pF